kpkdrwinowo.jun.pl - Republika Drwinowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 
Zapraszamy do Republiki Drwinowskiej! Załóż firmę a następnie rozwiń ją, aż staniesz się liderem na rynku przewozów i nie tylko! (Wykorzystujemy rysunki ze strony www.transport131.republika.pl). Zapraszamy na www.mzkwaw.ugu.pl!

Poprzedni temat «» Następny temat
Klimatyzacja w komunikacji miejskiej
Autor Wiadomość
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-11-21, 16:56   Klimatyzacja w komunikacji miejskiej

Wiem, temat może ciut nieaktualny w zimę, ale tak mnie naszło :-P

Moim zdaniem, klimatyzacja w autobusie jest bardzo dobrym wynalazkiem, ale tylko do autobusów dalekobieżnych. Może się czasem przyda w Rzymie, albo gdzie indziej gdzie jest gorąco, ale w Polsce jest przydatna zazwyczaj około dwóch tygodni. Nie wspomnę o tym że koszty takiego czegoś są masakrycznie duże, często agregat nie działa... Poza tym, autobus staje co 400-500 metrów i się wietrzy... Potem odjeżdża, znów się chłodzi, i znowu przystanek. No i oczywiście pętle, 15 minut postoju, autobus stoi na słońcu z wyłączonym silnikiem, znowu się robi sauna... Po prostu zabawa w kotka i myszkę.

Wystarczą duże okna i ewentualnie klimatyzacja kabiny kierowca. I to wystarczy. Doskonałym przykładem takiego pojazdu jest Konstal 105N. Klimatyzacja w wagonie Pesa Twist kosztuje 1 500 000 złotych (za egzemplarz)...
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 786
Wysłany: 2013-11-21, 22:25   

 
     
adamek 
Przyjaciel Forum

Firma: ZTM Newrowo
Wiek: 25
Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-21, 22:25   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Żytniewa


Ta....bardzo dobrym przykładem jest ten Konstal 105N :-P Na prawdę...bardzo miło wspominam jazdę tymże tramwajem podczas Lata 2013(ogólnie to jeżdżę prawie codziennie, ale wspomnę tamten czas)...ponad 30 stopni na zewnątrz, ja w krótkich spodniach i bluzce z krótkim rękawem...pootwierane okna w całym tramwaju, szyberdachy również...w pojeździe gorąco...śmierdzi potem...a ja się przyklejam do siedzenia :P Specjalnie wysiadłem wtedy na przystanku i czekałem na następny pojazd....którym była...Pesa Swing, w której klima działała perfect...było od razu chłodniej i przyjemniej. Więc myślę, że jednak klima się przydaje...co prawda w tłoku nie zawsze, ale jednak czasami jest lepiej xD
_________________
www.mnewrowo.feen.pl
Metropolia Newrowo zaprasza :-)
Miasto partnerskie miasta Drwinowo
 
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-11-22, 06:37   

To nie był Konstal 105N. Konstal 105N to jeden skład w Warszawie (#1001-#1000). A poza tym co ty sobie myślałeś? Jak jest lato to musi być gorąco. Odwieczne prawo natury, ot co. Wszystko zależy od tego gdzie się człowiek ustawi. Najmilej jest na samym "ogonie" wagonu, za ostatnimi drzwiami gdzie jest szyberdach, tak żeby powietrze leciało na łeb :-P Nie mówiąc o tym że ty jechałeś wagonem 105Nb który ma małe szyberdachy (są wielkości tych z kabiny motorniczego, tymczasem w 105N każdą cześć w dachu oprócz tej pod pantografem da się otworzyć.

Ty potrafisz wymienić jeden przykład. A ja potrafię wymienić ich tysiące na temat niedziałania klimatyzacji, kiedy jedynym ratunkiem było okno.
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-11-22, 08:09   

A jakby wszyscy poszły na ten "ogon" to wiesz jak by się skończyło. Ja wolę wydać te parę tysi na klimatyzację niż po pracy mieć zakola pod pachami.

PS Nie mów żeby kupować antyperspirant bo to sama chemia!
 
     
adamek 
Przyjaciel Forum

Firma: ZTM Newrowo
Wiek: 25
Dołączył: 12 Maj 2012
Posty: 786
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-22, 14:16   
   Funkcja pozabranżowa: Burmistrz Żytniewa


Ale jednak posiadanie klimatyzacji jest lepsze, bo jak w lipcu tego roku jechałem MAN-em NG363, na zewnątrz było gorąco, a w autobusie? Klima działa..wszystko przyjemnie i było czuć ten chłód. A np. w takim Jelczu M121M jak jechałem to dla przykładu chłodno było tylko, jak się otworzyło okno i....siedziało się tuż na jego wysokości...bo poniżej to mało co dawało...

Ale racja :-P jak jechałem Konstalem na "6-tce" i stanąłem na ogonie, i był otwarty szyberdach, to nawet było czuć, że jest chłodniej :-P
_________________
www.mnewrowo.feen.pl
Metropolia Newrowo zaprasza :-)
Miasto partnerskie miasta Drwinowo
 
 
     
Kris07 
Przyjaciel Forum

Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 1227
Wysłany: 2013-11-22, 14:47   

Ja zawszę się cieszę gdy jedzie Merc lub Autosan z klimą ,u nas kierowcy nawet na Pętli używają klimy (oddzielne zasilanie)
 
     
Michał 
Przyjaciel Forum
Leśnik

Firma: OMNI-BUS
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 292
Skąd: Oborniki
Wysłany: 2013-11-22, 15:05   

Ja się nie musze zbytnio martwić. Transkom wszystkie pojazdy ma klimatyzowane :-)
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-11-22, 15:22   

I ile razy w roku się ta klimatyzacja przydaje? 14 dni na 365?

Cytat:
PS Nie mów żeby kupować antyperspirant bo to sama chemia!

Lepiej śmierdzieć jak rozkładająca się kapusta, nie?
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kris07 
Przyjaciel Forum

Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 1227
Wysłany: 2013-11-22, 15:42   

Jak w RZeszowie klimę włączyli w Kwietniu tak służyła do Października
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-11-22, 15:59   

Sprawdziłem sobie. 2 kwiecień, na dworzec temperatura minusowa. Po kij Ci wtedy klimatyzacja? Za ciepło jest, co?
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Kris07 
Przyjaciel Forum

Dołączył: 25 Cze 2012
Posty: 1227
Wysłany: 2013-11-22, 16:03   

Mówiłem o końcu kwietnia chyba jak jechałem 25tego to już okna pozakręcane i klima na 20*C ustawiona
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-11-22, 16:22   

A ja jak jechałem w lipcu to klimatyzacja w pojeździe klimatyzowanym w którym klimatyzacja zdefektowała to zasłabła osoba starsza, ponieważ okna były zablokowane. Nie popadajmy w skrajności.

Cytat:
A np. w takim Jelczu M121M

Dając to coś jako przykład obrażasz normalne autobusy.
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14