kpkdrwinowo.jun.pl - Republika Drwinowska Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

 Ogłoszenie 
Zapraszamy do Republiki Drwinowskiej! Załóż firmę a następnie rozwiń ją, aż staniesz się liderem na rynku przewozów i nie tylko! (Wykorzystujemy rysunki ze strony www.transport131.republika.pl). Zapraszamy na www.mzkwaw.ugu.pl!

Poprzedni temat «» Następny temat
Urząd miasta Zajęczyn składa wniosek o....
Autor Wiadomość
Berliner
Przyjaciel Forum

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Wysłany: 2013-05-11, 18:10   Urząd miasta Zajęczyn składa wniosek o....
   Funkcja pozabranżowa: Prezydent Nowego Lipska


Urząd miasta Zajęczyn
Zajęczyn
ul. Dożynkowa

OFICJALNA PROŚBA O UTWORZENIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ NA TERENIE MIASTA ZAJĘCZYN ORAZ BUDOWĘ NOWEGO MOSTU NA RZECZE STAREJ DRWINIE W CELU UŁATWIENIA MIESZKAŃCOM PORUSZANIA SIĘ PO MIEŚCIE

Burmistrz Zajęczyna po otrzymaniu listu wraz ze 100 tysiącem podpisów zebranych w ciągu ostatniego tygodnia zgłasza do Sądu Gospodarczego prośbę o utworzenie komunikacji miejskiej o niżej podanych trasach:
http://s22.postimg.org/v9aw7z0qp/Lipsk.png
Komunikacja naszym mieszkańcom jest bardzo potrzebna, gdyż aktualnie ponad 90 000 mieszkańców codziennie wsiada w samochód, a przez to wiecznie stoją oni w korkach. Związku z tym wzrasta prawie o 50% emisja Co², a przez to zatruwa się powietrze, jakim oddychają nasi kochani obywatele. Uruchomieniem Komunikacji miejskiej na miasta Zajęczyn spowodujemy odkorkowanie miasta o nawet ¼! Niestety z powodu, iż miasto nie jest za bogate, zwracamy się jednocześnie z prośbą o otrzymanie pomocy w realizowaniu planu poprawy jakości życia. Przez prawie 10 lat żaden z burmistrzów nie uruchomił żadnej linii! W planach mamy również uruchomienie tramwaju na terenie miasta, ale o tym później...

Od prawie 2-3 lat mieszkańcy skarżą się na uciążliwe podróżowanie z okolic ul. Portowej(nie tylko) na okolice ul. Zalewskiej i Nowesiołki oraz okolicznych innych. Brak mostu łączącego oba brzegi w tej okolicy, jest sporym problemem dla mieszkańców. Aktualnie podróż z Portowej na Zalewską trwa prawie 20 minut, po wybudowaniu mostu skróci się on o ¾, dzięki czemu zmniejszy się emisja dwutlenku węgla, kierowcy oszczędzą na benzynie, a komunikacja miejska przyśpieszy, również wszyscy będą mogli oddychać jeszcze świeższym powietrzem. Dlatego wraz z radnymi i mieszkańcami zwracamy się z prośbą o częściowe dofinansowanie budowy tego mostu. Most jest zaznaczony również na mapie komunikacyjnej, dot. uruchomienia autobusów.

Z poważaniem,
Burmistrz miasta Zajęczyn
Jan Berliner
 
     
REKLAMA 

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Wysłany: 2013-05-11, 18:22   
   Funkcja pozabranżowa: Prezydent Nowego Lipska


 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-05-11, 18:22   

[ironia] To podanie czyta się jak najlepszy PRLowski tekst propagandowy! :-P [/ironia]

Most w tym miejscu jest niemożliwy do zbudowania. No bo jak? Most przez środek portu? Trochę to by było dziwne, prawda?

A z tą komunikacją miejską, to że ja mam komunikację miejską w Zajęcznie uruchomić? Nie ma sprawy, pytam się tylko. ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Berliner
Przyjaciel Forum

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Wysłany: 2013-05-11, 18:25   
   Funkcja pozabranżowa: Prezydent Nowego Lipska


Tak to brzmi, wiem ;-) Po prostu chodzi mi o to, abyście ew. coś doradzili, podarowali jakieś używane pojazdy może, albo dofinansowanie na nowe? ;-) A nuż może jakieś zmiany by trzeba było wprowadzić do tej mapy?

A da się jakoś w bliskiej okolicy ten most wybudować?
 
     
Tramwajarz 
Administrator

Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 3027
Skąd: Miasto Stołeczne
Wysłany: 2013-05-11, 18:32   

Budżet miasta jest hmmm.... duży? Co do mapy to ja się nie będę wtrącać, nie ja jestem burmistrzem Zajęczna.

Niestety koryto Starej Drwiny jest na tyla szerokie że co najwyżej prom można uruchomić ;-)
_________________
Czyn społeczny podstawą społecznego dobrobytu!
Chwała i cześć przodownikom pracy!
 
     
Berliner
Przyjaciel Forum

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 122
Wysłany: 2013-05-11, 18:38   
   Funkcja pozabranżowa: Prezydent Nowego Lipska


Aha rozumiem ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna

| | Darmowe fora | Reklama

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13